Nejčastější otázky pro realitního makléře

Nejčastější otázky pro realitního makléře!

Nejčastější otázky pro realitního makléře. Otázky, na které realitní makléř nejčastěji odpovídá. Proč vlastně majitelé nemovitosti nechtějí spolupráci s realitní kanceláři. Čeho se nejvíce obávají.

Nejčastější otázky:

1. Co je provize, jak funguje?

Prodávající nechce realitní kancelář, protože chce kupujícím ušetřit za provizi a také se obává toho, že kvůli spolupráci s realitní kanceláří a její provizi nemovitost neprodá.

Realitní makléř, klienty často zajímá, jak vlastně způsob platby provize funguje? Kdy a kým je práce realitního makléře zaplacena. Profesionální realitní makléř pracuje pouze za provizi z prodeje nemovitosti. Jednoduše řečeno, když prodá nemvoitost je zaplacen po skončení prodeje. Když nemovitost neprodá zaplacen není. Provize je většinou určena % z kupní ceny nebo fixní částkou.

Pamatujte! Kupující, který nechce koupit nemovitost jen kvůli tomu, že ji prodává realitní kancelář CHCE NA KOUPI NEMOVITOSTI UŠETŘIT. Moc dobře ví, že pokud si majitelé prodávají nemovitost sami, nemají tolik zájemců o koupi jako kdyby prodávali s realitní kanceláří.

Máte tedy sice kupujícího, ale takového který má pocit výhodné koupě. A vy jako prodávající nemáte jistotu toho, že prodáváte skutečně za tu nejlepší možnou cenu!!

2. Chceme si o prodeji sami rozhodovat! Proč bychom měli důvěřovat realitnímu makléři?

Prodávající chce o všem vědět, rohodovat si sám a ne za sebe nechat jednat třetí osobu.

Realitní makléř je tady právě proto, aby vám pomohl se správným rozhodnutím a také získál více času na přemýšlení. Díky tomu se tak nestane, že nemovitost unáhleně prodáte. Rozumí tomu, že chcete mít přehled o tom co se děje. To je logické, jedná se přeci o vaši nemovitost a vaše peníze. Dbejte vždy na to koho si z realitních makléřů vybíráte. Pokud s vámi nejedná na rovinu ihned od začátku, měli by jste být na pozoru.

Ano, na začátek to tak může působit, že nejednáte sami. Stále jste, ale majiteli nemovitosti a pokud nebudete přesvědčeni o správnosti prodeje nemusíte nemovitost prodat. Mějte na paměti, že ve výsledku je lepší nechat za sebe jednat realitního makléře. Nejen proto, že má s prodejem větší zkušenosti. Ale také proto, že vám tak ušetří jednání s klientem na přímo. Tím vám získá více času na přemýšlní a ušetříte tak spoustu peněz před neuváženým rozhodnutím. Stále se máte s kým poradit. Je to jedna z nejlépe fungujících taktik, jednání přes zprostředkovatele.

Realitní makléř je zde hlavně pro to, aby jste na své rozhodování měli dostatek času a zároveň se máte s kým poradit!

3. Dokážeme si to prodat sami, proč bychom měli prodávat přes realitní kancelář?

Prodávající ví přesně co dělat při prodeji nemovitosti, už má zkušenosti s prodejem a má vlastního právníka. Ví kde inzerovat a jak vyjednávat.

Realitní makléř si je vědom toho, že jsou majitele přesvědčení o tom, že si skutečně zvládnou prodat nemovitost i bez realitního makléře. Určitě to tak je. Pravda také je, že je potřeba brát na vědomí časovou náročnost celého prodeje nemovitosti a také to, že realitní makléř má více marketingových nástrojů na propagaci a dokáže, tak oslovit více zájemců. Prodávající nemá tolik času věnovat se prodeji nemovitosti jako má realiní makléř. Má svoji práci, rodinu které se chce věnovat. Záliby a povinnosti, které musí vyřídít a nemá často tolik volného času.

Využijte schopností realiního makléře, ušetří vám čas, který můžete věnovat něcčmu jinému a zajistí vám prodej za nejvyšší možnou cenu.

Stáhněte si průvodce prodejem nemovitosti zdarma:

https://blankalemonova.cz/pruvodce-prodejem-nemovitosti/

Podívejte se na mou aktuální nabídku nemovitostí:

https://www.dumrealit.cz/lemonova/nemovitosti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *