Prodej nemovitosti

Nezačínejte s prodejem nemovitosti dříve, než zjistíte všechny vaše možnosti!

Pokud řešíte prodej nemovitosti, ať už z jakéhokoliv důvodu, vždy máte 2 možnosti, jak nemovitost prodat.

Ráda bych vám teď obě možnosti jednoduše popsala. Čtete prosím až do konce!

První možností je to, že se rozhodnete prodávat nemovitost sami, druhou možností je, že se rozhodnete prodávat s realitním makléřem.

Jako realitní makléřka pracuji již 10let a na základě mých zkušeností bych vám zde ráda pomohla hlavně s tím, na co si dát pozor!

V případě, kdy se majitelé nemovitosti rozhodnou ihned spolupracovat s realitním makléřem často dělájí tuto chybu:

A to je nesprávný výběr realitního makléře.

Nevybírejte si makléře jen podle toho, že Vám zavolá někdo přes telefon a vy vlastně ani nevíte o koho se jedná, pomalu ani nevíte s kým přesně mluvite. Tím pádem se unáhlíte v tom komu prodej slíbíte a často se pak stává, že se necítíte dobře ( je vám to prostě hloupé) říci makléři, že vám úplně nevyhovuje a raději se s ním domluvíte a to i přesto, že z toho nemáte zrovna nejlepší pocit. I pokud dostanete na makléře nějaké doporučení, nemusí zrovna vyhovat i vám. Proto je toto tou největší chybou, ktetou majitelé nemovitostí dělají.

Jak se tomu vyhnout najdete na konci článku.

Teď si pojďme říci, jaké chyby dělají majitelé nemovitostí, kteří se rozhoudnou nejdříve prodávat sami. Těch je mnohem více, ale já jsem vybrala pouze ty 3 nejvíce důležité:

1. nesprávná prezentace nemovitosti ( fotografie nemovitosti, příprava nemovitosti k prodeji a také příprava na focení nemovitosti)

2. inzerce pouze na serverech, které jsou většinou zdarma a nenabízejí pro majitele žádnou výhodu (neosloví dostatečné množství zájemců)

3. není nastavená správná prodejní cena nemovitosti 

Tyto 3 nejběžnější chyby pak vedou k tomu, že se prodej nemovitosti zbytečně prodlužuje, ztrácíte čas se zájemci, kteří ví, že jednají přímo s majitelem a snaží se vždy více vyjednávat o ceně (chtějí prostě jen ušetřit na koupi nemovitosti). Hlavně o nemovitosti se pak už často ví i v okolí, že se prodává a velmi často se stané také to, že se ani neprodá, což pak budí dojem toho, že jsou s prodejem nemovitosti problémy nebo, že je něco s nemovitostí špatně.

Mé doporučení ke spokojenému prodeji nemovitosti.

– sejděte se osobně s makléřem a dejte na první dojem, který u Vás vyvolá, protože stejně tak bude působit i při komunikaci s potencionálními kupujícími (neslibujte nikomu nic jen přes telefon)

– realitní makléř by měl mít už určité zkušenosti s prodejem minimálně 8 a více let, tak aby měl zkušenosti s různým časových obdobím, kdy se namovitosti prodávali (kdy byl například pokles cen nebo růst cen), na základě těchto zkušeností bude umět lépe při prodeji pracovat

– zeptejte se, jaké má zkušenosti při prodeji nemovitosti, aby jste viděli jak přistupuje k možným problémům které mohou nastat

– sami si zjistěte o makléři informace před schůzkou, jak se prezentuje na internetu, má kladná doporučení klientů. Protože to jak prezentujte sebe tak bude prezentovat i vaši nemovitost.

– jak se vám s ním komunikuje

– má kladný přístup k prodeji, nebo vyhledává nějaké problémy

– je ochotný dělat věci navíc nebo působí nepřístupně

Sami si představte, že s tímto makléřem kupujete nemovitost a měli by jste být přesvědčeni, že je to ten správný makléř pro vás. 

Pokud splňuje všechny tyto požadavky, gratuluji našli jste správného realitního makléře pro prodej vaší nemovitosti.

Děkuji, že jste si přečetli celý článek a jako poděkování si přímo zde můžete zdarma stáhnout můj e-book Jak prodat nemovitost:

Prodej-nemovitosti-krok-za-krokem-1 Stáhnout


Kontakt